Festiwal Piosenki Papieskiej 2024 w Wólce Domaszewskiej

20 maja 2024

17 maja w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wólce Domaszewskiej po raz szósty odbył się Festiwal Piosenki Papieskiej.

Tradycyjnie w maju, miesiącu urodzin naszego Wielkiego Rodaka,  dzieci i młodzież ze szkół noszących Jego imię  spotyka się, aby śpiewem oddawać hołd Janowi Pawłowi II i Jego ideałom.

Wśród uczestników wystąpili artyści z Siedlec, Korytnicy, Mokobodów, Nowej Rokitni, Zbuczyna, Ulana- Majoratu, Huszlewa, Poizdowa, Zarzecza Łukowskiego. Naszą gminę reprezentowali uczniowie z Burca, Oszczepalina, Wojcieszkowa i Wólki Domaszewskiej.

Wszystkich uczestników w liczbie 39 osób, podzielono na dwie kategorie wiekowe.

Artystów słuchali i oklaskiwali znamienici goście przybyli na tę uroczystość. Pan Sławomir Skwarek Poseł RP, p. Marcin Kurek Wójt Gminy Wojcieszków, p. Kamil Zbietka przewodniczący Rady Gminy, Radni Rady Powiatu i Gminy, Dyrektorzy Szkół, Ks. Jarosław Czech oraz nauczyciele, rodzice i mieszkańcy Wólki Domaszewskiej.

Wszyscy bez wyjątku zachwycali poziomem wykonania pieśni i piosenek, które lubił śpiewać sam Papież. Wiele mówiło o Jego życiu i to te najbardziej wzruszały publiczność.

Miejsca na podium w kategorii młodszej zajęli:

I – Adrianna Duczek – SP Siedlce, II – Marcel Łukaszuk  – SP Huszlew , III – Laila Reda – Sp Nowa Rokitnia,

W kategorii starszej :

I – Nina Maros – ZS w Wojcieszkowie, II – Nikola Trojanowska SP Zbuczyn, III – Maja Piotrowska SP Wólka Domaszewska

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Mazurek, Oliwia Nowak, Jan Misiak

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu sukcesów na scenach międzynarodowych a opiekunom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie wychowanków.

Dyrekcji i nauczycielom SP im. Jana Pawła II w Wólce Domaszewskicj dziękujemy za piękne przeżycia i gratulujemy jak zawsze wyjątkowego przygotowania całej uroczystości.

    

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00