Otwarcie nowego skrzydła SP im. św. Jana Pawła II w Wólce Domaszewskiej

18 marca 2024

Za nami piękna i bardzo ważna uroczystość. W piątek 15 marca uroczyście otwarto nową część Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wólce Domaszewskiej. W rozbudowanym skrzydle znajdują się nowe sale dydaktyczne dla przedszkolaków, sala komputerowa, kuchnia i stołówka. Na piętrze mieści się nowoczesna biblioteka oraz sala konferencyjna na kilkaset osób.

Inwestycję tę rozpoczęła i doprowadziła do szczęśliwego oddania Wójt Gminy Agnieszka Cieślak. „Moim zamierzeniem było dać wszystkim mieszkańcom gminy nowoczesne miejsce do nauki, rozwoju i spotkań. Dlatego w oddanym budynku jest też miejsce dla gminnej biblioteki publicznej aby służyła wszystkim – powiedziała p. A. Cieślak.

Wśród znamienitych gości nie zabrakło Pana Wicewojewody Wojciecha Wołocha, Radnego Województwa Lubelskiego Pana Marka Kopcia oraz Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani Renaty Olszewskiej. Obecna była Prezes LGD Pani Sylwia Romańska- Węzik, która odczytała list gratulacyjny od Ministra Rolnictwa Jacka Czerniaka. Podobny list przesłał Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie Andrzej Rolla. Obecni byli Dyrektorzy szkół i jednostek podległych oraz mieszkańcy Wólki Domaszewskiej, Świderek i Zofiboru.

„Nowa część szkoły stanie się bez wątpienia miejscem, gdzie uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i zdobywać nowe umiejętności”- powiedział Wicewojewoda Lubelski Wojciech Wołoch.

Skrzydło szkoły zaprojektowane zostało w duchu nowoczesności ale w sposób tak  przemyślany aby odpowiednio komponowało się z istniejącym budynkiem starej 1000 – latki, tworząc spójny zespół zabudowy.

Rozbudowa szkoły była konieczna i cieszę się, że doszło do realizacji tego projektu. Każdy tego typu obiekt jest inwestycją w przyszłość gminy i mieszkańców – stwierdziła p. Wójt.

Całkowity koszt przedsięwzięcia przekroczył 5.3 ml zł. Środki na ten cel pozyskano z funduszy zewnętrznych a ponad 3,5 ml zł dołożył samorząd gminy.

Wicewojewoda pogratulował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego istotnego dla gminy przedsięwzięcia oraz życzył samych sukcesów. Natomiast p. Wójt podziękowała projektantowi i wykonawcom inwestycji oraz swojemu zastępcy Piotrowi Goławskiemu, dzięki któremu Gmina Wojcieszków otrzymała wsparcie zewnętrznych funduszy.

Uroczystość uświetniła wykonana przez rodziców i uczniów część artystyczna. Również absolwenci i lokalne zespoły ludowe zaprezentowały się w trakcie spotkania.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za to, że w tym dniu razem z nami zechcieli świętować otwarcie nowego skrzydła budynku szkoły!

 

 

 

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00