Hej Kolęda…kolęda

9 stycznia 2024

Dlaczego śpiewamy kolędy?    Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie, podać rękę, żeby sobie przebaczać.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski.

Kolędy i pastorałki wzruszają, przywołują wspaniałe wspomnienia, stwarzają atmosferę radości i zadumy. Kolędowanie łączy pokolenia, pozwala na budowanie poczucia wspólnoty, a także niesie za sobą mnóstwo pozytywnych emocji.

Warto tę piękną polską tradycję pielęgnować, i to właśnie uczyniliśmy, zapraszając do wspólnego śpiewana w dniu 6 stycznia 2024r. mieszkańców naszej gminy.

Przed budynkiem gminy stanął namiot, który na krótki czas zamienił się w szopkę betlejemską.

Piękna Polska tradycja warta jest poświęcenia swojego wolnego czasu, nawet świątecznego. Każdy, kto zajrzał do namiotu, popatrzył na przebrane dzieci, posłuchał ich śpiewu uśmiechał się i łagodniał. Ten krótki czas wspólnego śpiewania uświadomił nam, że takie działania są potrzebne nie tylko dzieciom aby uczyć ich tradycji, wzmacniać świadomość narodową i religijną ale także dorosłym aby mogli zatrzymać się na chwilę i pobyć razem. Wymienić uśmiech i uścisk ręki, złożyć noworoczne życzenia.

Serdeczne podziękowania składam na ręce Rodziców, za przygotowanie strojów i uczestnictwo  w kolędowaniu razem z dziećmi i rodzinami. Dziękuję dyrektorom, nauczycielom i opiekunom za przygotowanie występów. Najwspanialszym Artystom począwszy od maluszków ze żłobka i przedszkolaków, młodzieży szkolnej po niezawodnych Seniorów – wszyscy byliście wspaniali.

Zaproszonym Gościom z Radzynia Podlaskiego za wigor i żar, który rozgrzał wszystkich w ten zimowy dzień.

Są ludzie, którzy nie liczą czasu, sił i pomysłów, nie oczekują nagród ani premii. Po prostu robią coś z serca i z pełnym zaangażowaniem, bez oglądania się na innych. Z nimi każde wyzwanie jest do pokonania. Tak było w przypadku organizacji naszego pierwszego Kolędowania w Wojcieszkowie.

Chciałabym podziękować wszystkim tym, których w takich działaniach nie widać a są niezawodni.

Dziękuję panom z zakładu gospodarki komunalnej za „dach nad głową”, panom Michałowi i Tadeuszowi za ławeczki, pani Ali za stoliki, panu Michałowi za „ciepły powiew” z nagrzewnicy, panu Grzegorzowi za koordynację, paniom z Wojcieszkowianki za ciepły posiłek i wyśmienite pączki, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wojcieszków z słodkości dla występujących dzieci.

Dziękuję też tym, na których zawsze można polegać przy realizacji takich wydarzeń: Agnieszce, Dorocie, Anicie i Eli.

Na koniec specjalne podziękowania składam Pani Wójt Agnieszce Cieślak za dobrą energię, pomysły i przykład postawy jaką nam daje w swoich działaniach na rzecz drugiego człowieka. Wiele działań nie doszłoby do skutku, gdyby nie siła p. Wójt.

Kobieta niewielkiego wzrostu, która swoim zapałem i witalnością zawstydza najsilniejszych mężczyzn.

Zdjęcia ze Święta Trzech Króli mówią same za siebie. Uśmiechy na Waszych buziach warte są każdego wysiłku. Było radośnie, wzruszająco i pięknie! Zarażajmy dobrą energią i pomysłami innych. Cieszmy się życiem i obecnością drugiego człowieka. Nie rańmy złym i fałszywym słowem. Nie odbierajmy godności drugiemu człowiekowi.

Serdecznie dziękuję za Waszą obecność i udział w nie ostatnim mam nadzieję, wspólnym kolędowaniu.

Organizator Społeczności Lokalnej

Beata Mitura

 

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00