Wolontariusze mają moc…

1 grudnia 2023

W ostatni listopadowy wieczór młodzież ze szkolnych kół wolontariatu spotkała się w Wojcieszkowie aby w wyjątkowy sposób uczcić Andrzejki oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypadający w dniu 5 grudnia.

O godz. 17  budynek Benito w Wojcieszkowie napełnił się gwarem, śmiechem i radością ze wspólnego spotkania. Miło było patrzeć jak młodzi witają się serdecznie i cieszą na wspólną zabawę.

W trakcie imprezy odwiedziła nas Pani Wójt Agnieszka Cieślak aby osobiście podziękować wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej a opiekunom za dobry przykład i prowadzenie szkolnych kół wolontariatu.

Po wręczeniu dyplomów sala w Benito ponownie zamieniła się w centrum światła i muzyki. Dyskoteka prowadzona przez DJ-a Olesia okazała się najlepszą formą integracji a pozytywne podejście młodzieży stworzyło atmosferę pełną dobrej energii, radości i relaksu.

Jest to kolejne działanie zorganizowane przez Organizatora Społeczności Lokalnej z CUS w Wojcieszkowie wspólnie z opiekunami szkolnych kół wolontariatu przy wsparciu Pani Wójt.

Nie udałoby się zorganizować tego wydarzenia bez ludzi o dobrym sercu. Serdecznie podziękowania składamy na ręce Pana Romana Kalińskiego dla Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Trzebieszowie oraz dla Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wojcieszków i Spółdzielni Socjalnej „Wojcieszkowianka” z Wojcieszkowa.

Wczorajsze wydarzenie to świetny przykład współpracy różnych instytucji na rzecz dobra całej społeczności, tym razem dla młodych, którzy są naszą przyszłością.

Dziękuję wszystkim wolontariuszom za poświęcany czas i zaangażowanie na rzecz innych,  gratuluję rodzicom za dobre fundamenty, które dali swoim pociechom a opiekunom za ukierunkowanie i wsparcie.

Wierzę, że takie wydarzenia dodadzą energii i motywacji do dalszej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

         

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00