Złote Gody w Gminie Wojcieszków

6 października 2023

W dniu wczorajszym, w Gminie Wojcieszków, odbyła się wyjątkowa uroczystość, która na długo pozostanie w pamięci mieszkańców. Złote Gody to niezwykła okazja do uczczenia długotrwałego związku i miłości, która przetrwała próbę czasu. Tegoroczna uroczystość przyniosła nam wiele wzruszeń i radości, a wszystko to za sprawą dwunastu par małżeńskich, które w tym roku obchodziły swoje pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele Parafialnym w Zofiborze, gdzie Ks. Proboszcz Jarosław Czech serdecznie przywitał jubilatów i ich rodziny, życząc im dalszych lat szczęścia w zdrowiu i miłości. To była chwila refleksji nad pięknem małżeństwa i wartością rodziny.

Pani Wójt Agnieszka Cieślak, serdecznie witając wszystkich zebranych, wyraziła swoje głębokie uznanie i podziw dla kolejnych dwunastu par małżeńskich, które w tym roku świętują 50 lecie związku. Podkreśliła, że długotrwałe małżeństwa to prawdziwa skarbnica mądrości i doświadczenia, które mogą być inspiracją dla młodego pokolenia. Ich wytrwałość, oddanie w budowaniu rodziny oraz wzajemne wsparcie są godne podziwu i naśladowania.

Następnie wręczyła każdej z par medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Te wyjątkowe odznaczenia są symbolem uznania dla jubilatów i dowodem na to, jak ważna jest ich rola w społeczności.

Po oficjalnej części uroczystości Pani Wójt zaprosiła wszystkich na część artystyczną, którą przygotowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Woli Bystrzyckiej oraz Zespół Ludowy „Promyki” z SP w Wólce Domaszewskiej.  Występy były hołdem dla miłości, rodziny i tradycji. Były one zarówno wzruszające, jak i pełne humoru.

Cała uroczystość była nie tylko okazją do świętowania, ale także do zastanowienia się nad wartością rodziny i miłości w naszym społeczeństwie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia. Drogim Jubilatom życzymy jeszcze wielu lat wspólnego szczęścia i miłości. Niech Wasza historia będzie przykładem  i inspiracją dla nas wszystkich, pokazując, że prawdziwa miłość potrafi przetrwać wszystko.

Lista Jubilatów zawarcia związku małżeńskiego w 1973 roku z Gminy Wojcieszków.
1. Malinowski Ryszard i Alicja
2. Burdach Mieczysław i Teodozja
3. Wawerek Henryk i Teodozja
4. Próchnicki Kazimierz i Zenobia
5. Chadaj Stanisław i Helena
6. Wójcicki Tadeusz i Danuta
7. Żądełek Kazimierz i Teresa
8. Orzeł Ireneusz i Grażyna
9. Latoch Jerzy i Teresa
10. Kruk Witold i Wiesława
11. Piszcz Kazimierz i Halina
12. Duszek Jan i Wanda

 

 

 

 

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00