Otwarcie boiska i Dzień Dziecka w Burcu

2 czerwca 2023

1 czerwca 2023r. to dzień, który na zawsze zapisze się na kartach historii Burca. Mieszkańcy a w szczególności dzieci mieli tego dnia podwójny powód do świętowania, Dzień Dziecka oraz otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Tego dnia Burzec zaszczycili znamienici goście: Posłowie na Sejm RP Sławomir Skwarek i Krzysztof Głuchowski, Edward Leśniak – asystent Senatora RP Stanisława Gogacza, Marek Kopeć – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Uroczyste otwarcie obiektu rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Dyrektor SP w Burcu Katarzyna Szczygielska przywitała mieszkańców i wszystkich gości.

Pani Wójt Agnieszka Cieślak w swoim wystąpieniu w serdecznych słowach wyraziła wdzięczność i podziękowanie wszystkim osobom za działania, które przyczyniły się do powstania tak nowoczesnego i potrzebnego obiektu, mając nadzieję, że będzie ono miejscem służącym całej społeczności lokalnej, gdzie dzieci, młodzież i dorośli spędzą aktywnie i ciekawie czas wolny.

Poświęcenia boiska dokonał ks. Andrzej Prokopiak z Parafii Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego w Szczałbie, po którym nastąpiło oficjalne przecięcie symbolicznej wstęgi.

W wydarzeniu brała udział cała społeczność Burca oraz Radni Rady Gminy Wojcieszków, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych gminy. Młodzież szkolna wręczyła Pani Wójt kwiaty w podziękowaniu za otrzymany obiekt, który będzie służył wszystkim mieszkańcom. Nie zabrakło również słów uznania i podziękowań od przybyłych gości.

Szczególnie dla dzieci z Burca był to wyjątkowy dzień. Otrzymały wspaniały prezent jakim jest nowe boisko oraz piknik z poczęstunkiem i zabawami na powietrzu, który zorganizował Urząd Gminy Wojcieszków oraz KGW i OSP w Burcu. Nad całością przedsięwzięcia czuwała kadra nauczycielska ze Szkoły Podstawowej w Burcu. Było wiele atrakcji i przyjemności.

Wszyscy podziwiali piękny i funkcjonalny obiekt oraz artystyczne i sportowe konkurencje, które zainaugurowały jego otwarcie.

Boisko powstało w ramach Programu rozwoju ogólnodostępnej lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska” edycja 2021.

Wierzymy, że to miejsce ugruntuje poczucie braterstwa i pozwoli zarówno sportowcom, jak i kibicom wspólnie doświadczać emocji związanych ze sportową rywalizacją.

 

 

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00