14 Listopada Ogólnopolski Dzień Seniora

13 listopada 2022

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto ma na celu m.in. docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie, zwiększyć integrację międzypokoleniową czy popularyzować ich udział w życiu kulturalnym i ekonomicznym. Wbrew pozorom, ludzie w dojrzałym wieku mają wiele energii i chęci do działania.

W związku z obchodzonym świętem Wszystkim Seniorom życzymy bardzo dużo zdrowia. Jeszcze więcej energii do aktywnego udziału w życiu społecznym Naszej Gminy. 

Doceniając wartość społeczną najstarszych mieszkańców Naszej Gminy władze Gminy Wojcieszków od kilku lat intensywnie inwestują w tę grupę społeczną. Pilotażowy program ,,Centrum Usług Społecznych w Gminie Wojcieszków – wysoka jakość usług społecznych dla mieszkańców gminy.” pozwolił Naszej Gminie na utworzenie dwóch Klubów Seniora w Wojcieszkowie i Oszczepalinie Pierwszym. Realizowana jest również usługa wsparcia, która skierowana jest do osób o obniżonej sprawności ruchowej i osób starszych. W budynku świetlicy wiejskiej w Wólce Domaszewskiej prowadzone są specjalistyczne zajęcia rehabilitacyjne. Na rehabilitację wszyscy uczestnicy usługi wsparcia są dowożeni autobusem. Uczestnictwo w usłudze wsparcia jak również w klubach seniora jest darmowe. Seniorzy mogą również korzystać z zajęciami z psychologiem. Gmina Wojcieszków utworzyła również Klub Seniora w Woli Burzeckiej.

Dla seniorów zrzeszonych w Klubach Seniora przygotowywane są zajęcia z psychologami, terapeutami, ciekawymi ludźmi, którzy chętnie dzielą się swoimi talentami. Organizowane są wycieczki, ogniska  i spotkania integracyjne.

Aby ułatwić dostęp osobom starszym i o obniżonej sprawności ruchowej przebudowano schody wejściowe do budynku Urzędu Gminy i zamontowano windę.

Poniżej zdjęcia z drobnej części zajęć, wyjazdów i spotkań jakie z których korzystali Nasi Seniorzy w ostatnim czasie.

 

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00