Mieszkańcy Gminy Wojcieszków Upamiętnili 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2021
1️⃣1️⃣ listopada 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ roku Mieszkańcy Gminy Wojcieszków uczcili 1️⃣0️⃣3️⃣ rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W kościele pw. Świętej Zofii w Zofiborze odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie wzięli udział mieszkańcy parafii oraz uczniowie i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Wólce Domaszewskiej.
Gminne Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Naszej Ojczyzny odprawioną w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie. Mszę sprawował Ksiądz Kanonik Sylwester Frąc, który w kazaniu przytoczył cytat Bolesława Prusa ,,Gdyby nas nawet setkami tysięcy topiono, wbijano na pale, obdzierano ze skóry, pieczono na wolnym ogniu – w całej „sympatycznej” Europie nikt palcem nie ruszy, nikt nie otrząśnie popiołu z cygara.” porównując sytuację Polski w XVIII wieku z obecną sytuacją Naszego Kraju. Braku reakcji krajów Europy Zachodniej na niebezpieczną sytuację na wschodniej granicy Polski.
W uroczystej Mszy Świętej wzięli udział przedstawiciele Władz Gminy, przedstawiciele Rady Gminy Wojcieszków, Delegacja Sołtysów, Dyrektorzy Szkół z pocztem sztandarowym, poczty sztandarowe z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Wojcieszkowie i Woli Bystrzyckiej.
Po Mszy Świętej Pani Wójt Agnieszka Cieślak zaprosiła obecnych radnych, sołtysów, dyrektorów szkół i Naszych wspaniałych, niezawodnych strażaków do gmachu Urzędu Gminy Wojcieszków na symboliczną kawę i ciasto.
Dziękujemy Wszystkim obecnym za modlitwę w intencji Naszej Ojczyzny.
Dziękujemy Strażaczkom i Strażakom z OSP Wojcieszków i Wola Bystrzycka.

Przemarsz Pocztów Sztandarowych Jednostek OSP Wojcieszków i Wola Bystrzycka

 

Okolicznościowe przemówienie Pani Wójt Agnieszki Cieślak podczas spotkania z Strażakami, przedstawicielami Rady Gminy, Sołtysów i Dyrektorów Szkół.

Okolicznościowe przemówienie Przewodniczącego Rady Gminy Wojcieszków Romana Kalińskiego

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00