Najzdolniejsi uczniowie z Naszej Gminy na wycieczce do Torunia.

16 września 2021

W pierwszą niedzielę wakacji 27 lipca 2021 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Wojcieszków miało miejsce uroczyste wręczenie nagród Wójta Gminy Wojcieszków dla najzdolniejszych uczniów z szkół z terenu Gminy Wojcieszków, którzy na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 uzyskali średnią z ocen 5,0 i wyższą. Na koniec roku szkolnego wyróżniono 55 osób. Oprócz dyplomów i nagród książkowych przewidziana był dwudniowa wycieczka do Torunia.

3 września 2021 roku najzdolniejsi uczniowie z Naszej Gminy wyjechali na w/w wycieczkę do Torunia.

W programie przewidziane było zwiedzanie Starego Miasta.

Jednym z głównych punktów wycieczki było odwiedzenie domu Mikołaja Kopernika.

Nasza młodzież odwiedziła również planetarium w którym wzięła udział w specjalnie przygotowanym seansie.

Toruń jest słynny nie tylko za sprawą Wybitnego Astronoma ale również za sprawą przepysznych Toruńskich Pierników, dlatego w punkcie wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Żywego Piernika.

Drugiego dnia wycieczki młodzież odwiedziła Gród Foluszek, należący do Bractwa Rycerskiego Zamku Brodnickiego, położony niemal w samym centrum Pojezierza Brodnickiego. W Grodzie Foluszek odbywają się zajęcia, które oprócz ładunku wiedzy teoretycznej mają przede wszystkim wymiar spotkań z żywą historią w ramach specjalnie przygotowanego do tego celu grodziska.

Edukowanie poprzez zabawę staje się idealnym sposobem na naukę, podczas której młodzież jest naocznym świadkiem historii. To dzięki zapoznaniu się z mieczem, łukiem czy kuszą staje się ona uczestnikiem eksperymentu archeologicznego pozwalającego jej mimochodem na samoedukację. Gród Foluszek jest doskonałym miejscem na żywą przygodę z historią i archeologią, która pozostawi wyraźny ślad w wiedzy młodego człowieka. W grodzie są prowadzone zajęcia dla dzieci i młodzieży m.in. z nauki fechtunku mieczem, strzelania z kuszy czy łuku, wyrabiania naczyń z gliny, mielenia zboża na żarnach, pracy w kuźni, a także z obróbki drewna narzędziami ciesielskimi. Wysłuchać również można opowieści o kulturze i etosie rycerskim. Uczestnicy mogą także własnoręcznie wybić pamiątkową monetę przy pomocy stempli wykonanych według średniowiecznych wzorów.

Wręczane od dwóch lat nagrody Wójta Gminy Wojcieszków dla najzdolniejszych uczniów  przynoszą założone efekty. w roku szkolnym 2019/2020 wyróżniono 46 osób a w roku 2020/2021 było to już 55 osób. Mamy nadzieję, że tego typu nagrody zachęcą Naszą młodzież do jeszcze większego wysiłku w pogłębianiu wiedzy.

 

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00