KOMUNIKAT WÓJTA GMINY WOJCIESZKÓW – Energia odnawialna dla Gminy Wojcieszków

17 marca 2021

Drodzy Mieszkańcy Gminy Wojcieszków,


od dłuższego czasu w budynku Urzędu Gminy Wojcieszków podpisywane są deklaracje udziału w projektach ,,Energia odnawialna dla Gminy Wojcieszków”, jak również umowy użyczenia części nieruchomości na potrzeby realizacji projektu oraz w celu umożliwienia montażu instalacji.

Podpisanie deklaracji jak również umowy nie zobowiązuje Państwa na tym etapie do ponoszenia żadnych kosztów za instalację. Z racji tego, że projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem Mieszkańców, tworzona jest lista rezerwowa.  Osoby z listy rezerwowej będą mogły wziąć udział w projekcie, gdy ktoś z uczestników, będących na liście podstawowej, ostatecznie zrezygnuje.

Pragnę Państwa poinformować, że dopiero po podpisaniu wszystkich umów i deklaracji (a jest ich 1100) zostanie ogłoszone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (przetarg), w którym zostanie wyłoniony wykonawca instalacji i określona zostanie ostateczna kwota dopłaty przez Mieszkańca. Na chwilę obecną nie wiemy jaka dokładnie będzie to instalacja (producent, marka itp.) i kto będzie wykonawcą.

Dlatego muszę zdementować plotki jakoby montowane instalacje miały być słabe i niedziałające. Gmina przez najbliższe 5 lat będzie odpowiedzialna za utrzymanie i właściwe funkcjonowanie wszystkich zamontowanych instalacji. Dlatego w interesie Moim, Gminy i wszystkich Mieszkańców jest to, aby montowany sprzęt był jak najlepszej jakości.

Wszystkie Osoby zainteresowane proszę o uważne śledzenie strony internetowej Urzędu Gminy Wojcieszków, jak również stronę Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Wojcieszków, gdzie na bieżąco ukazują się wszystkie informacje dotyczące zamówień publicznych. Tam będą zamieszczane bieżące informacje na temat realizacji projektów.

Wszystkich Mieszkańców proszę o cierpliwość, wyrozumiałość i o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Na tym etapie nie jesteśmy w stanie określić marki czy producenta instalacji oraz Wykonawcy, natomiast krążące informacje dotyczące, tego kto i jakie instalacje będzie montował, są po prostu nieprawdziwe.

Ponadto chciałabym dodatkowo Państwa uczulić na osoby podszywające się pod pracowników Urzędu Gminy i oferujące montaż instalacji solarnej czy fotowoltaicznej. Takie sytuacje miały miejsce również na terenie naszej gminy, dlatego proszę o rozwagę przy podejmowaniu decyzji. Nikt z pracowników Urzędu indywidualnie nie odwiedza Państwa i nie umawia się na montaż instalacji.  Nasze działania w tym momencie dotyczą podpisywania umów i deklaracji.

W razie niejasności gorąco zachęcam do kontaktu telefonicznego z Urzędem Gminy Wojcieszków. Pracownicy szczegółowo odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

 

Z wyrazami szacunku
Wójt Gminy Wojcieszków
/-/ Agnieszka Cieślak

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00