Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło procedury i terminy egzaminu maturalnego
W dniach 8 – 29 czerwca br. odbędzie się egzamin maturalny tylko pisemny, poza wyjątkami:
Do części ustnej przystąpią tylko absolwenci, którzy do 7 lutego br. złożyli deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego, a do 22 maja przekażą do dyrektora szkoły lub dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej deklarację o chęci przystąpienia do części ustnej egzaminu z jednego lub więcej przedmiotów – ze względu na konieczność przekazania wyniku z egzaminu /egzaminów w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.
Do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego będą mogli również przystąpić absolwenci, aby zrealizować postanowienie umowy międzynarodowej.
Do 11 sierpnia br. ogłoszenie wyników egzaminu maturalnego.
Absolwent zda egzamin i uzyska świadectwo dojrzałości, jeżeli z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpi do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.
Absolwenci, którzy w 2020 r. deklarowali ponowne przystąpienie do ustnego egzaminu maturalnego, nie będą do niego przystępowali. Otrzymają świadectwo dojrzałości, jeżeli we wcześniejszych latach z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej mieli co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpili do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.
Absolwenci, którzy w 2020 r. nie uzyskają wymaganych 30 proc. punktów, w kolejnych latach, jeśli będą chcieli przystąpić do egzaminu, będą musieli zdawać egzamin ustny z przedmiotów obowiązkowych.
8 września br. sesja poprawkowa – wyłącznie tych dla osób, które nie zdały tylko z jednego przedmiotu. Ogłoszenie wyników ma nastąpić do 30 września br.
Więcej: https://www.gov.pl/…/zasady-przeprowadzania-egzaminow-w-202…