III etap znoszenia ograniczeń

13 maja 2020

Już 18 maja br. będziemy mogli skorzystać z usług kosmetyczek i fryzjerów oraz zjeść w restauracji, kawiarni, barze, a także w centrum handlowym (w wydzielonej przestrzeni gastronomicznej), jeśli dostosujemy się do wymogów i zaleceń:

  • (limit osób w lokalu (1 os. na 4 m2) ;
  • dezynfekcja stolika po każdym kliencie;
  • zachowanie 2 m odległości między stolikami lub 1 m jeśli stoliki będą oddzielone przegrodami o wysokości min. 1 m ponad blat stolika;
  • zachowanie dystansu 1,5 m od gości siedzących przy osobnych stolikach;
  • noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego.

Goście restauracji mogą zdjąć maseczki, jeśli siedzą już przy stolikach.

Od 18 maja będzie można prowadzić zajęcia praktyczne w szkołach policealnych, rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację.

Otwarte zostaną także placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-edukacyjną,  np. schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe czy świetlice środowiskowe.

Od 25 maja będzie możliwe prowadzenie:

  • zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej,
  • konsultacji z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach.
  • prowadzenie na uczelniach: zajęć dydaktycznych (dla studentów ostatnich lat studiów) oraz zajęć, które nie mogą być realizowane zdalnie. Powrót do zajęć dotyczy również kształcenia doktorantów i zajęć organizowanych np. w laboratoriach i centrum symulacji medycznej.

Od 1 czerwca – konsultacje w szkołach z nauczycielami będą prowadzone dla wszystkich uczniów ze wszystkich przedmiotów.

Od 17 maja dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna

Od 17 maja zostają również zmienione ograniczenia związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych – 1 os na  10 m2.

Od 18 maja zwiększony zostaje limit pasażerów w środkach transportu publicznego; może być tak jak obecnie czyli połowa miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna). Zarządzający transportem publicznym sami podejmą decyzję.

Od 18 maja na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów) natomiast na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

Przedłużona została również kontrola graniczna na granicy wewnętrznej z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją o następne 30 dni – do 12 czerwca br.

Więcej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/3etap

 

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00