1-3 maja
1 maja
Dzień 1 maja zwany jest również Świętem Pracy lub inaczej Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy. Upamiętnia majowe demonstracje i śmierć robotników w Chicago w 1886 r., którzy protestowali przeciwko zwolnieniom i domagali się 8-godzinnego dnia pracy. Święto Pracy na świecie obchodzone jest corocznie od 1890 roku. W Polsce oficjalnym świętem państwowym zostało ustanowione w 1950 r. Po II wojnie światowej, w okresie PRL, święto 1 maja było obchodzone bardzo uroczyście: odbywały się pochody, wiece i zgromadzenia. Po upadku PRL, uroczyste obchody praktycznie zanikły.
2 maja
Dzień Flagi, inaczej Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto, które wprowadzono na mocy ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Wybór daty nie jest przypadkowy. Pierwszym powodem było to, że w czasach PRL-u, w tym dniu zdejmowano flagi po 1 maja, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. Drugim powodem było założenie 2 maja 1945 roku biało-czerwonej flagi na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessaule oraz na Reichstagu w Berlinie, przez polskich żołnierzy zdobywających stolicę hitlerowskich Niemiec.
Tego dnia obchodzony jest także Dzień Polonii oraz Polaków za Granicą.
3 maja
Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych, jest obchodzone w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument ten był pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie. Rocznica przyjęcia Konstytucji 3 maja jest świętem ustanowionym w 1919 roku. W okresie PRL święto zostało zniesione, przywrócone ponownie w 1990 roku. Obecnie Uchwalenie Konstytucji 3 maja zazwyczaj świętowane jest poprzez różnego typu parady, marsze, oficjalne uroczystości, gównie o charakterze wojskowym.
W obecnym czasie, ze względu na pandemię wszystkie uroczystości będą ograniczone.