Propozycje programowe instytucji kultury Samorządu Województwa Lubelskiego

14 kwietnia 2020

W związku z zawieszonym bezpośrednim kontaktem, instytucje kultury umożliwiają  wzbogacenie wiedzy poprzez różnorodną ofertę kulturalną z wykorzystaniem technologii cyfrowych.

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Pan Zbigniew Wojciechowski,  zachęca do skorzystania z oferty programowej m.in: z aktywnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym w ramach Domowego Laboratorium Zabawy organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wirtualnego zwiedzania Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Ponadto Muzeum Lubelskie dla najmłodszych przygotowało do pobrania w formie elektronicznej zagadki, arkusze edukacyjne i muzealne ciekawostki. Wsparcie działalności edukacyjnej z przedmiotów historia, przyroda i plastyka oferuje Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, zaś rozwój muzyczny zapewnia Teatr Muzyczny w Lublinie – pokazy spektaklu „Ani z Zielonego Wzgórza”. W najbliższym czasie zaprezentowane zostaną kolejne fragmenty widowiska muzycznego „Od Opola do San Remo” oraz bajki czytane przez solistę Andrzeja Witlewskiego.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Działania online Teatru Muzycznego:
Transmisje spektakli na profilu społecznościowym facebook:
15.04. godz. 20:00 „Hindełe, siostra Sztukmistrza”
22.04. godz. 20:00 „Kram z piosenkami”

Na facebooku codziennie są dodawane nagrania aktorów, którzy czytają klasykę literatury, nagrania z indywidualnych prób „Nad Niemnem” oraz anegdoty teatralne przygotowane przez Annę Nowak.

Na stronie internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie – oprócz codziennych recenzji i rekomendacji książek w ramach projektu Domowe Narodowe Czytanie oraz codziennych rekomendacji na Facebooku Biblioteki m.in. dostępnych online spektakli, spotkań z autorami etc – została zamieszczona wystawa Marka Leszczyńskiego Unitów Podlaskich Droga Krzyżowa Wystawa Marka Leszczyńskiego

Domowe Narodowe Czytanie

Oddział dla Dzieci rozpoczął ponadto cotygodniowy cykl zajęć dla dzieci.

 

logo

Gmina Wojcieszków

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Wojcieszków

Kontakt

Adres: ul. Kościelna 46 , Wojcieszków
Telefon: (0-25) 755 41 01 Telefon:(0-25) 7554101 E-mail: urzad_gminy@wojcieszkow.pl
NIP: 8252080020
REGON: 711582530

Godziny pracy

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 7.30 - 16.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.00