Propozycje programowe instytucji kultury Samorządu Województwa Lubelskiego
W związku z zawieszonym bezpośrednim kontaktem, instytucje kultury umożliwiają wzbogacenie wiedzy poprzez różnorodną ofertę kulturalną z wykorzystaniem technologii cyfrowych.
Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Pan Zbigniew Wojciechowski, zachęca do skorzystania z oferty programowej m.in: z aktywnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym w ramach Domowego Laboratorium Zabawy organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wirtualnego zwiedzania Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Ponadto Muzeum Lubelskie dla najmłodszych przygotowało do pobrania w formie elektronicznej zagadki, arkusze edukacyjne i muzealne ciekawostki. Wsparcie działalności edukacyjnej z przedmiotów historia, przyroda i plastyka oferuje Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, zaś rozwój muzyczny zapewnia Teatr Muzyczny w Lublinie – pokazy spektaklu „Ani z Zielonego Wzgórza”. W najbliższym czasie zaprezentowane zostaną kolejne fragmenty widowiska muzycznego „Od Opola do San Remo” oraz bajki czytane przez solistę Andrzeja Witlewskiego.
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Działania online Teatru Muzycznego:
Transmisje spektakli na profilu społecznościowym facebook:
15.04. godz. 20:00 „Hindełe, siostra Sztukmistrza”
22.04. godz. 20:00 „Kram z piosenkami”
Na facebooku codziennie są dodawane nagrania aktorów, którzy czytają klasykę literatury, nagrania z indywidualnych prób „Nad Niemnem” oraz anegdoty teatralne przygotowane przez Annę Nowak.
Na stronie internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie – oprócz codziennych recenzji i rekomendacji książek w ramach projektu Domowe Narodowe Czytanie oraz codziennych rekomendacji na Facebooku Biblioteki m.in. dostępnych online spektakli, spotkań z autorami etc – została zamieszczona wystawa Marka Leszczyńskiego Unitów Podlaskich Droga Krzyżowa Wystawa Marka Leszczyńskiego
Oddział dla Dzieci rozpoczął ponadto cotygodniowy cykl zajęć dla dzieci.